İzmir Kombi Montajı

İZMİR KOMBİ MONTAJI

İZMİR KOMBİ SERVİSİ

İzmir Su tesisatçısı

İzmir Kombi Montajı

Yeni bir kombi satın aldıysanız veya yeni doğal gaz kullanıcısı iseniz, kombi montajını yaptırmak için bir profesyonele başvurmanız en iyi çözüm olacaktır. Kombi kurulumunu yaptırmak üzere gaz dağıtım şirketinin de onayı alındıysa, daha sonra kombi kurulumu yapılır.

Eğer ilk defa doğal gaz bağlatıyor iseniz, öncelikle gaz dağıtım şirketine giderek doğal gaz abonelik başvurunuzu yaptırmalısınız. Abonelik başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gaz dağıtım şirketi projelendirme için keşif isteyebilir ve eviniz için doğru kombi seçimini yaptırabilirsiniz, keşif ve onay süreçleri yapıldıysa ve bu süreçlerin hepsini eksiksiz tamamladığınızı düşünüyorsanız veya zaten mevcut bir doğal gaz bağlantınız varsa eğer bundan sonra sıra kombi kurulumuna geliyor.

İzmir Kombi Servisi

Öncelikle montaj hizmetini aldığınız firma, kombinin montaj yerini belirler. En uygun olabilecek kombi kurulum yeri, baca borusunun uzun mesafe de olmadığı bir yer olacaktır, bu da genellikle balkon ya da mutfak gibi yerler olmaktadır. Baca borusu mesafesinin uzun olmamasının nedeni, hem kombinin çalışma sırasında arızalara neden olması, hem de sıcak suyun uzun sürede dolaşması problemlerinin önüne geçmektir. Aynı zamanda kombi bacasının yukarı tarafa doğru eğimli olmaması da önemli bir husustur. Eğer eğim olursa, yoğunlaşan suyun kombi fanına ve motora sızması sonucu parçalar ve kombi bozulabilir.

  • Kombinin takılacağı uygun olan yerin belirlenmesi sonrası, gerekli bağlantılar yapılarak kombi takma işlemine başlanılır.
  • Kombinin yanına baca çıkışı için yer belirlenir ve açılır.
  • Kombinin bacası, teknik gaz sağlayıcı şirketin oluşturduğu şartnameye uygun bir şekilde montajı yapılır.
  • Kombi tesisatı bağlandıktan hemen sonra, tesisatın gidiş ve dönüş bağlantıları ileride oluşabilecek sorunların olmaması için çalıştırılarak deneme yapılır.
  • Kombinin tesisat bağlantıları da tamamlandıktan sonra, kalorifer peteklerine su gönderilerek kombi çalıştırılır ve kullanıma hazır hale getirilir.
  • Son olarak kombinin gaz bağlantısı da yapılıp olası bir gaz kaçağı durumunun yaşanmasına karşı kontroller yapılarak kurulum işlemi tamamlanır.

 

İzmir Kombi Servisi

İzmir Kombi ServisiKış mevsiminde karşılaşılabilecek önemli problemlerden birisi de kombi arızasıdır. Kombi arızalanmasının önüne geçmek için en azından her yıl düzenli olarak bakım yaptırılmalı ve kombi servis uzmanlarına baktırmalısınız. Eğer yeni bir kombi almak ve kurulumunu yaptırmak istiyorum diyorsanız, kombi kurulumu kesinikle üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin belirlemiş olduğu şartlara uygun şekilde olmalıdır. Merdiven altı diye tabir edeceğimiz güvenilir ve adı sanı olmayan yerlere daha ucuz diyerek bakım ve montaj yaptırırsanız eğer, tasarruf edeyim derken daha büyük kayıplara uğrayabilirsiniz. Can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmamak adına kaliteli bir hizmet almanız gerekir, aynı zamanda kesinlikle kendiniz kombi montajı yapmayı denememelisiniz, bunların yanı sıra kombi açılmayabilir veya bozulabilir iki katı zarara uğrayarak kombiyi kullanamazsınız. Bu nedenlerle de önceliğinizin her zaman sertifikalı, uzman kombi servisi hizmeti veren firmaları tercih etmek olmalıdır.

İzmir Kombi Servisi olarak, İzmir çevresinde müşterilerimizin de memnun kaldığı güvenilir bir kombi servisi hizmet vermekteyiz. Kaliteli bir kombi servisi, kombi kurulumu hizmeti almak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Ayrıca servis veya kurulum sonrası oluşabilecek herhangi bir problem veya sorunuz olur ise, müşteri hizmetlerimizle de süreci devam ettirmekteyiz.

Yılların tecrübesiyle hizmet verdiğimiz kombi montajı veya servisi hizmetimizden yararlanmak için bizi hemen arayın.

İzmir Kombi Montajı

İzmir Kombi Montajı

Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yaptırılmalı ?

Kombi Kurulumu İzmirKombilerin bakımının yapılması yılda iki kez olmalıdır. Her 6 ayda bir düzenli bakımı yapılan bir kombi yıl boyunca sorunsuz çalışır ve derecesini çok arttırmanıza gerek kalmadan evinizi ısıtır.

Mesleki ve teknik donanıma sahip elemanlarımız her zaman eksiksiz bir bakım hizmeti vermektedir. Kombiniz için gerekli olan bakım, açıp kapatmak ve suyu kontrol etmekle tamamlanmayacak kadar önemlidir. Bu nedenle bakım hizmeti kısa sürede tamamlanamayacak kadar uzun sürebilir.

Tüm detaylarının en iyi şekilde incelendiği kombi bakımı bir kombinin kışın sizi ısıtabilmesi, sıcak su ihtiyacınızı en soğuk zamanlarda bile karşılayabilmesi için sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir.

İzmir Kombi Servisi

İzmir Kombi Servisi