İzmir Petek Temizleme

İZMİR PETEK TEMİZLEME

İZMİR PETEK TEMİZLİĞİ

İzmir Su tesisatçısıKış mevsimi geldi ve kombiler kış konumuna getirildi, peteklerinizi ilk defa yaktınız ama ısınmadığını veya verimsiz ısı verdiğini gözlemlediniz. Burada yapacağınız ilk şey peteklerin havasını almak düşüncesi olacaktır. Fakat peteklerin düzenli şekilde havasının alınması maalesef temizliği için yeterli olmamaktadır. Bunun için peteklerinizi profesyonel şekilde temizletmeniz gerekmektedir, İzmir Sıhhi Tesisat sizin için en doğru adres olacaktır. Petek temizleme servisimizi, kalorifer peteklerinizi sökmeden ve evinizi kirletmeden, eşyalarınıza zarar vermeden son model teknoloji makinelerimiz ve kaliteli kimyasallar kullanarak yapmaktayız. Petek temizleme hizmetimiz ile kalorifer tesisatında paslanma, kireçlenme ve ısınma gibi sorunlarınıza da çözüm bulmaktayız.

İzmir Petek Temizleme

Profesyonel temizleme ekibimizle, en kaliteli hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. İzmir’de ikamet ediyorsanız petek temizleme konusunda bize ulaşabilirsiniz. İzmir’de yaklaşık 10 yılı aşkın süredir sıhhi tesisat, ısıtma soğutma sistemleri ve tadilat işleri alanlarında hizmet vermekteyiz. Komple bina tesisatı kurulumlarının yanı sıra ev ve iş yerlerinin acil ve sürekli tamir işlerini de yapmaktayız.

Tecrübeli tamirci kadromuzla evinizdeki ve iş yerinizdeki arızayı doğru tespit edip size en uygun fiyattan en hızlı tadilat işlemini yapıyoruz.

Peteklerinizi Neden Temizletmelisiniz?
 • Kalorifer petekleriniz temizlendiği zaman daha verimli ısı sağlayacaktır.
 • Petekleriniz ortamın bütün tozunu çektiği ve ulaşılamayacak yerlerde olduğu için bakteri/toz/mikrop oluşabilmektedir. Bunun önüne geçmek için peteklerinizin iç dış temizliğini yaptırmalısınız.
 • Petekleriniz temiz oldukça, kombinizi daha düşük ısıda çalıştıracağınız için tasarruf sağlarsınız ve faturanız daha az
Peteklerinizi Temizlettirmezseniz Ne Olur?
 • Petek temizletme işlemi yaptırılmaması durumunda, ilk takıldığı günden itibaren temizletilmez ise peteklerin içerisinde biriken pislikler, tortular vb. tesisatın bozulmasına ve ısınma sorunlarına neden olmaktadır.
 • Düzenli şekilde, (her kış mevsiminde) temizletme işlemi yapılmaması durumunda petekler verimli şekilde ısınamayacak ve bu durum hem faturanın yüksek meblağda gelmesine hem de bir takım arızalara neden olacaktır.
 • Kombinizi en yüksek ayarda çalıştırsanız bile, istediğiniz ısıya ulaşamayacaktır, hem cebinize zarar verecek hem de evinizin ısınmasını engelleyecektir.
Petek Temizleme İşleminde Profesyonel Hizmet Vermekteyiz

petek temizleme izmir

Petek temizletme işlemi yapılmaması durumunda karşılaşılacak sorunlara değindik. Peteklerinizde ve kombi tesisatınızda bu sorunlar ile karşılaşmamak için profesyonel bir petek temizleme hizmetine başvurmalısınız. İzmir Sıhhi Tesisat firmamız, size bu hizmet için uygun bir adres olacaktır. Bugüne kadar İzmir ve çevresinde kaliteli ve profesyonel tesisat hizmetleri vermeyi sürdürmekteyiz. Eğer profesyonel bir temizlik hizmeti almak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçerek tesisat yıkama hizmetimiz hakkında bilgi alabilir ve tesisatlarınız da olası sorunları yaşamadan, uygun fiyatlarımız ile gönül rahatlığıyla petek temizliğinizi yaptırıp kışa hazırlıklı olabilirsiniz.

Radyatörün en iyi şekilde çalışabilmesi için düzenli şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Sadece dışarıdan toz almak radyatör temizliği için yeterli olmamaktadır. İzmir Sıhhi Tesisatı firması olarak isteğinize göre ilaçlı veya ilaçsız olarak radyatörlerinizi temizlemekteyiz. Petek temizliği yapılması maddi anlamda bütçenize ciddi oranda fayda sağlar. Peteklerin temizleme işlemi yapıldıktan sonra, peteklere su akışı sağlandıkça kombi daha verimli ve ekonomik bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

*Petek temizleme işlemi yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

İZMİR PETEK TEMİZLEME

HİZMET BÖLGELERİMİZ

Petekler Neden Isınmaz?

Peteklerinizi ve kombinizi bağlattığınız günden itibaren, kullanım süresine ayrıca bulunduğunuz bölgedeki suyun temizliğine, sıcaklığı ve diğer etkenlerine bağlı olarak, tesisatın içerisinde gözle görülmeyecek tortu, kireç vb. kirlerin birikmesi gibi sıkıntılar yaşanır. Yerden ısıtmalı sistemlerde çamurlaşma sorunu sıkça görülmektedir. Bu biriken pislikler size bir takım sorunlar yaratır. Isıtma sistemi (kombi) arızası, ısınmama sorunları, peteklerin yeterli şekilde ısı vermemesi ve faturaların kabarık gelmesi gibi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşmamanız için; petek temizleme hizmetimiz ile firmamız size kaliteli ve teknolojik çözüm sunmaktadır.

kalorifer petek temizleme

Petek ısınmama belirtilerinden biri genellikle peteğin alt kısımlarının soğuk olması, son peteğin yani evde oda olarak en uzak olan peteğin kombiye ulaşamama sorunları, peteğin en alt kısımlarına dokunduğunuzda hiç ısınmamış gibi oluşu, üst tarafına dokunduğunuzda ise aynı sıcaklık seviyesine hakim olmaması gibi durumlar varsa, ısının dolaşmasını engelleyen sorunlar var demektir . Pek çok kişi evde/işte kendi başına profesyonel yardım almadan petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak yapılan temizlik maalesef yeterli ve derinlemesine olmamaktadır. Evde yapılan bazı tesisat temizleme uygulamaları şöyledir; peteğin içindeki havayı alarak oradan kirli suyu çıkartmak ve tahliye vanasını açıp suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılır, ancak bunların hiçbiri kesin ve derinlemesine çözüm olmamaktadır.

Doğru temizleme yöntemi profesyonel hizmet almaktan geçmektedir. Firmamız; kaliteli ilaçlar ve kimyasallar ile peteklerin içindeki kireç, tortu, çamur ve bir çok maddeleri ortadan kaldırmak için profesyonel petek temizleme işlemi yapmaktadır. Petek temizletme işlemini sadece ısınma sorunu yaşadığınızda yaptırmanız gerekmez. Profesyonel tekniklerimiz ve makinelerimiz ile tesisatınızın genel durumunu öğrenmek için bize başvurabilirsiniz.

Petek Temizleme Süreci Şöyle Olmaktadır;
 1. Öncelikle kapatma işlemleri yapılır. Kombi, su ve tüm peteklerin giriş çıkış vanaları kontrol edilir, kapatılır. Bütün vanaların kapatılmasının sebepleri ise ; Temizlik öncesi kombiye verilecek basınçlı suyun çıkabilecek pisliklerle birleşmesi ve pis suyun kombinin içerisinden dolaşması filtreleri,sirkülasyon pompası gibi önemli materyalleri tıkamasının ya da bozulmasının önüne geçmektir.
 1. Petekleri temizlemek için kullandığımız profesyonel petek temizlik makinesi, öncelikle banyodaki havlupan ya da peteği söktükten sonra, sökülen yere bağlanır. Temizlik için kullandığımız makineye banyodan doğru bağlantı verilmesinin sebebi, hem temizlik yaparken oluşabilecek ortam kirlenmesinin önüne geçmek ve temizlemesini kolaylaştırmaktır, hem de temizlik yapıldığı sırada hem temiz su musluğunun , hem de pis su giderinin bulunması gerektiği içindir. Ayrıca parke veya halı gibi evinizin eşyalarına dökülecek pis su ya da kullanılan kimyasal temizleme sıvılarının zarar vermesinin önüne geçmektir.
 1. Sonrasında bağlanılan makineye temiz su verilir, ardından bütün tesisata gitmesi için temiz suyu basarak biriken kaba pisliklerin atılması sağlanır. Bütün tesisattaki kaba pisliklerin,oluşan madde ve tortuların tamamen atılması gerçekleşene kadar su vermeye devam
 1. Bütün tesisattaki pislikler çıktıktan sonra, tesisata aynı yöntemle temiz su verilir. Daha sonra tahliye ve temiz su doldurmak için konulan hortumlar sökülür.
 1. İçerisindeki pislik ve biriken maddelerin yumuşaması adına makinedeki su tesisata verilmeden önce 30 – 40 °C arasında ısıtılır, daha sonra petek temizleme ilacı eklenir.
 1. İlaç eklendikten sonra, bütün tesisattaki su ile karışması için evin tüm petekleri açık haldeyken 5 veya 10 dakika makinenin çalıştırılmasına devam ederek sirkülasyon yapılır.
 2. İlaçlı su bütün tesisata ulaşıp yayıldıktan sonra; ardından suyun sıcaklığı ayarlanır, tesisattaki peteklerin vanaları kapatılarak sadece tek peteğin vanası açılır ve temizlik işlemlerine devam edilir. Açık olan petek iyice temizlendikten sonra kapatılır ve bir sonraki petek açılarak sırasıyla bu şekilde devam edilir.
 1. Tüm peteklerin temizleme işlemi bittikten hemen sonra durulama işlemi yapılır. Durulamaya başlanmadan önce, petek temizleme makinesinin filtresi çıkarılır ve temizlenir, tesisata temiz su basarak biriken ilaçlı ve pis su dışarı atılır. Tesisatta; kireç, tortu vb. kirle ilgili olan her şey bitene dek temizleme işlemi devam eder. Daha sonra kombi filtresi de temizlenerek, kombi bağlantıları yapılır. Kombi çalıştırılır ve sistem basıncı 1.5 bara ulaşana kadar su takviyesi devam eder.
 1. Kombi çalıştırıldıktan ve basınç ayarlandıktan sonra bütün peteklerin havası alınarak ısınma testi yapılır.

 

Neden Bütün Petekler Açık Şekilde Temizlik Yapmıyoruz ?

Buradaki amaç yüksek debinin tek peteğe verilerek verimli bir şekilde temizlik yapılmasıdır. Bütün petekler açık şekilde temizlik yapıldığında basınçlı su en yakın petekten geri dönecektir, sonraki petekler yeterli şekilde temizlenemeyecek veya sonraki peteklerde yeterli temizleme etkisi olamayacağı için çıkan pislikler dışarı atılamayacaktır.

Doğal Gaz Su Tesisatı Kontrolü

İzmir Su Tesisat Şirketi olarak su kaçağı tespiti yaparken aynı zamanda doğal gaz su tesisatlarını da kontrol etmekteyiz. Temiz su tesisatına uygulanan yöntemler doğal gaz tesisatına da uygulanmaktadır. Doğal gaz tesisatı kapalı devre çalışmaktadır. Bu nedenle bir problem olduğunda kombinin basıncında değişimler gözlenecektir. Duruma göre sisteme yeniden su yüklemesi yapmak gerekebilir. Doğal gaz tesisatı kaçaklarını bulmada en faydalı yöntem tesisatı termal kameralar ile izlemektir. Doğal gaz tesisatında sıcak su dolaştığından, termal kameralar ile kaçak hızlıca tespit edilebilmektedir.

İzmir Petek Temizleme

İzmir Petek Temizleme