İzmir tıkanıklık açma

İZMİR TIKANIKLIK AÇMA

İZMİR GİDER AÇMA

İzmir Su tesisatçısı

İzmir Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık, canlıların yaşadığı her açık ve kapalı mekandaki gider borularında meydana gelen bir durumdur. İzmir ilinde de diğer büyük şehirlerde olduğu gibi milyonlarca kişi yaşadığı için bu ildeki evler, okullar ve işyerlerinde ya da toplu yaşamı gerektiren yerlerde tıkanıklık sorunuyla karşılaşılmaktadır. İzmir tıkanıklık açma konusu lavabo, klozet, alaturka tuvalet, mutfak borusu gibi gider borularındaki tıkanıklıkların çözümü için yapılan işlemlerden ibarettir.

Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı, alaturka tuvalet ve klozetlerdeki gider kısımları ve borularının tıkanması sonucu oluşan kötü görüntü ve pis kokunun sebebidir. Hatta bazı durumlarda tıkanıklık öyle boyutlara ulaşır ki gider, hiçbir şekilde kullanılamaz hale gelir. Lavabo tıkanıklığını açmak için kullanılan iki yöntem bulunur. İlk yöntem, boruların ve gider kısmının kırılması suretiyle açma işlemidir. Bu işlem hem maliyetli hem de fazla zaman alan işlemlerdendir. Çünkü kırma işleminden sonra bir de fayansı yeniden monte etme işlemi vardır. Fakat kırma işlemi olmadan tıkalı lavaboyu açmak daha kolay, zahmetsiz ve az maliyetlidir.

banyo tıkanıklığı

Uygun fiyatlı tıkanıklık açma işleminde öncelikle tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilir. Örneğin giderin giriş kısmında tıkanıklık olabileceği gibi boruda da tıkanıklık olabilir. Sonraki adım ise tıkanıklığın neden kaynaklandığının belirlenmesidir. Bir tuvaletin tıkanmasında genellikle tuvalet kağıtlarının atılması fakat üzerine fazla su gönderilmemesi ya da yabancı cisimlerin gidere atılması etkilidir. Fakat bazı tuvaletlerin tıkanmasının sebebi inşaat sürecinden kaynaklı olabilir. Gider borularının yanlış eğimli olması ve borunun kalitesiz olması da sorunları başlatan etkenlerdendir.

Diğer adım tuvalet için uygun olan açma makinesinin belirlenmesidir. Son teknolojinin hakim olduğu cihazlar sayesinde tıkanıklığa sebep olan maddeler ısı ya da sert darbeler sayesinde kırılarak kanalizasyona gönderilir veya özel tutamaçlar ile dışarı çıkarılır. Bu sayede gider açılır. Ayrıca tuvalet kağıdı gibi maddeler sebebiyle oluşan tıkanıklarda boruya basınçlı su verilerek de açma işlemi yapılır.

İzmir tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kırma işlemsiz yapılmaktadır. İzmir’in tüm ilçelerine verilen kaliteli hizmet sayesinde alaturka tuvalet ve klozetlerdeki tıkanıklıklar kısa sürede açılmaktadır.

İZMİR TIKANIKLIK AÇMA

HİZMET BÖLGELERİMİZ

Banyo Tıkanıklığı

tuvalet tıkanıklığı açma

Banyoda oluşan tıkanıklıklar da sık sık meydana gelen problemlerdendir. Küvet veya duşa kabin içerisinde su birikmesi ya da giden suyun geri gelmesi gibi durumlar kötüdür. Fakat bunun da çözümü oldukça kolaydır. Banyo tıkanıklığı açma aşamasının ilk adımı tıkanıklığın neden kaynaklandığını tespit etmektir. Banyo tıkanıklıklarının başlıca sebebi giderde fazla miktarda saçın birikmesidir. Banyo giderinin tıkanmasındaki bir diğer sebep de yer silme suyunun ve diğer yabancı maddelerin gidere dökülmesidir.

Banyo tıkanıklığını açmak için uygulanan birkaç adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki tıkanıklığın sebebinin belirlenmesidir. Bu işlem, ucunda kamera olan ince teller sayesinde yapılır. Kameralı tel gidere gönderilir ve telefon ya da tablet ekranından tıkanıklık izlenir. Eğer ki tıkanma sebebi saç gibi yumuşak maddelerse tutamaçlı cihazlarla çekilip çıkarılır veya basınçlı su verilen hortumlar ile gidere bolca su verilerek yabancı maddeler kanalizasyona gönderilir. Banyo giderinde sert maddelerden ötürü tıkanmalar genellikle olmadığı için basınçla madde kıran cihazlar kullanılmaz.

İzmir banyo tıkanıklığı açma işlemleri oldukça kolay olması sebebiyle kısa sürede sorunu çözecektir. 7/24 ulaşılabilir olan İzmir tıkanıklık açma servisi sayesinde siz de herhangi bir sorun karşısında profesyonel yardım alabilirsiniz.

Mutfak Tıkanıklığı

Mutfak giderinde oluşan tıkanıklıklar, her evde olmazsa olmaz sorunlardandır. Mutfak lavabosunu kullanan herkesin en az bir kez karşılaştığı bu tıkanıklık sorununun başlıca sebebi yemek atıkları ve yağlanmadır. Özellikle yağların ve katı içerikli yemeklerin direkt olarak lavaboya dökülmesi bu sorunu yaratır. Mutfak lavabosu tıkanıklığını açmak için ilk adım tıkanıklığın sebebinin tespit edilmesidir. Banyo tıkanıklığını belirlerken kullanılan ucu kameralı teller mutfak lavabosunda da kullanılır.

mutfak tıkanıklığıMutfak tıkanıklığı sebebi tespit edildikten sonraki aşama, tıkanıklığın nasıl açılacağına karar vermektir. Yemek ve yağ tıkanıklıklarını açmak için genellikle bol su ve özel açıcı tozlar ile kanalizasyona gönderme işlemi gerçekleştirilir. Tıkanıklığa çözüm için hane sakinleri genelde pompalama ya da sıcak su dökerek açma yolunu tercih etmektedirler. Fakat bu yöntem kısa vadede işe yarasa da uzun vadede zararlı olmaktadır. Pompalama ya da sıcak su dökerek açma yöntemlerinde giderin açılan kısmındaki maddeler bir süre ilerledikten sonra tekrar boruyu tıkar. Bu da uzun vadede borunun hızlıca yıpranmasına ve en nihayetinde tıkanıklık açma servisini çağırmanıza sebep olmaktadır.

İzmir Tıkanıklık Açma

İzmir Gider Açma

İzmir Tıkanıklık Açma
İzmir Gider Açma
İzmir Tıkanıklık Açma
İzmir Gider Açma
ÇİĞLİ TIKANIKLIK AÇMA

ÇİĞLİ'DEKİ HİZMET BÖLGELERİMİZ

KÜÇÜK ÇİĞLİ GİDER AÇMA

KÜÇÜK ÇİĞLİ TIKANIKLIK AÇMA

Küçük Çiğli’de Tıkanıklık Açma, Küçük Çiğlide Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

EVKA 2 GİDER AÇMA

EVKA 2 TIKANIKLIK AÇMA

Küçük Çiğli’de Tıkanıklık Açma, Küçük Çiğlide Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

GÜZELTEPE GİDER AÇMA

GÜZELTEPE TIKANIKLIK AÇMA

Güzeltepe’de Tıkanıklık Açma, Güzeltepede Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

EGEKENT GİDER AÇMA

EGEKENT TIKANIKLIK AÇMA

Egekent’te Tıkanıklık Açma, Egekentte Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

HARMANDALI GİDER AÇMA

HARMANDALI TIKANIKLIK AÇMA

Harmandalı’da Tıkanıklık Açma, Harmandalıda Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

EVKA 5 GİDER AÇMA

EVKA 5 TIKANIKLIK AÇMA

Evka 5’te Tıkanıklık Açma, Evka 5’te Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

YENİ MAHALLE GİDER AÇMA

YENİ MAHALLE TIKANIKLIK AÇMA

Yeni Mahalle’de Tıkanıklık Açma, Yeni MahalledeGider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

EVKA 6 GİDER AÇMA

EVKA 6 TIKANIKLIK AÇMA

Evka 6’da Tıkanıklık Açma, Evka 6’da Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.

ATAŞEHİR GİDER AÇMA

ATAŞEHİR TIKANIKLIK AÇMA

Ataşehir’de Tıkanıklık Açma,Ataşehirde Gider Açma, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı açma hizmetleri vermekteyiz.