Sıhhi Tesisat

Su Tesisatı Boruları Nasıl Daha Uzun Ömürlü Olur ?

Su Tesisatı Boruları Nasıl Daha Uzun Ömürlü Olur ? konumuzda su tesisatı işlerinde en sık rastlanan sorunlardan birisine değiniyoruz.

Su Tesisatı Boruları Neden Erken Yıpranır ?

Borularınız her gün, gün boyunca kesintisiz çalışıyor. Ne zaman dişlerinizi fırçalarsanız, sifonu çekerseniz, bulaşıkları yıkarsanız, çamaşır makinesini çalıştırırsanız veya duş alırsanız, borularınız çalışır. Bu taşınması gereken çok su ve sıhhi tesisat için sürekli iş demektir!

Su Tesisatı Bakımı

SU TESİSATI BAKIMI

SU TESİSATI TAMİRİ

Tüm bu su ve iş, su borularınızı yıpratabilir. Zamanla incelebilir, su kaçağı başlayabilir ve hatta bazen patlayabilirler! Borularınızın tamamen yıpranmasını durduramazsınız, ancak çok daha yavaş olmasını sağlayabilirsiniz. Biraz özen ve çabayla, borularınızın normalde olduğundan çok daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. İşte bunu yapmanın beş kolay yolu:

Kimyasal boru temizleyicileri kullanmayın.

Kimyasal boru temizleyicileri, borularınızı aşındırır. Düzenli olarak kimyasal drenaj temizleyicileri kullanmak, borularınıza onarılamaz hasar verebilir.

Su sızıntıları göz ardı etmeyin..

Küçük sızıntılar önemli gibi görünmeyebilir, ancak ne yazık ki asla değildir. En küçük sızıntının bile sürekli damlaması, bağlantılarda zamanla yıpranır. Sızıntılar borunuzda yıprandıkça büyürler. Sızıntılar büyüdükçe, borunuzda daha fazla aşınırlar. Bu döngü size ileride maliyeti çok yüksek tesisat işine sebep olabilir.

Düzenli olarak tesisat kontrolü yaptırın.

Borularınızın içinde ne kadar çok tıkanıklık oluşursa, suyu taşımak için borularınızda o kadar baskı oluşur. Sonunda, tüm bu işler sızma başlayana kadar borularınızın içini yıpratabilir hatta borularınızı patlatabilir.

Giderlerinizi (en azından) yıllık olarak temizlemek, boru içindeki birikmeyi önlemenize yardımcı olacaktır. Daha etkili şekilde çalışacaklar ve tıkanma veya sızıntılar konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Klozeti çöp kovası olarak kullanmayın.

Tuvalet çöp tenekesi değil tuvalettir. Tuvalete atılmaması gereken şeylerin üstüne sifon çekmeyin. Buna ıslak mendiller de dahildir .. Çöpleri, ambalajları veya benzeri eşyaları tuvalete attığınızda, bunların parçaları borularınızda kırılır. Zamanla, kırılan parçalar başka kalıntıları da toplar ve tıkanıklıklar oluşturur.

Bu çöpler tıkanıklıklara dolayısıyla borularda basınca sebep olur. Çok fazla basınç oluştuğunda, sızıntılara, patlamalara neden olur. Uzun lafın kısası: Erimeyen malzemeleri tuvalete atmak borularınıza zarar verir ve tesisatın ömrünü kısaltır.

Yavaş drenajları ihmal etmeyin.

Burada listelenen tüm ipuçlarının tek bir amacı vardır: borularınız üzerindeki basınç miktarını azaltmak. Yavaş drenajlar, boru sisteminizin herhangi bir yerinde bir tıkanıklığın işaretidir. Tıkanmalar neredeyse her zaman artan basınca yol açar. Borularınızın içinde ne kadar fazla basınç oluşursa, o kadar çok çalışması gerekir ve daha hızlı yıpranırlar.

Suyunuzun yavaş aktığını fark ederseniz hemen bir profesyonel çağırın. 

Tüm bunlar sizin kendi başınıza tesisatınızı uzun ömürlü yapmak için uygulayabileceğiniz basit yöntemlerdir. Ancak tesisat, tamir işlerinde uzmanından yardım almak her zaman kesin çözüme ulaştırır sizi.

İzmir’de Sıhhi Tesisatçı olarak,  boru bakımı, tesisat bakımı, su tesisatı kontrolü, gider açma, tıkanıklık açma, su sızıntısı giderme işlemleri için size hizmet verebiliriz. Hizmet bölgelerimizden İzmir’de hangi ilçelere hizmet verdiğimizi görebilir veya daha hızlı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.